Čarodějnický karneval

17.08.2023
V mateřské školce proběhla nadšeně očekávaná a barevně pestrá událost - čarodějnický karneval, který při jedné zábavné akci propojil děti, učitele i rodiče.

Toho jarního slunečného rána jsme všichni šli do školky s obzvláště velkou radostí. Čekal nás totiž čarodějnický karneval. Dopoledne jsme ve školce s dětmi dokončovali poslední přípravy, tvořili čarodějnické klobouky, kouzelnické hůlky, z modelíny strašidelné pavouky a červíky, při tajemných zaklínadlech "vařili" lektvary a gulášek ze smrtihlava. Unavilo nás to, a tak si děti ještě po obědě na chvilku zdřímly. Dospat nemohly. Těšily se na kouzelné odpoledne. Ty, které ještě dospávaly, jemně probouzela tajemná hudba plná zaklínadel.

Děti koukly z okna na zahradu. Tam najednou stál veliký čarodějnický hrad opředený pavučinami a magickými rekvizitami. Očekávané báječné odpoledne je tady, čarodějnická atmosféra houstne.

V odpoledních hodinách začali přicházet rodiče i sourozenci dětí, všichni oděni do tajemných kostýmů. Po odpolední svačině vyzvedli své děti a převlékli je do jejich čarodějnických hábitů. I paní učitelky se během chvilky přeměnily na kouzelné a strašidelné bytosti.

Čarodějnický karneval mohl začít. Užili jsme si rituální tance, hry s čarodějem, zábavné kouzlení, veselé soutěže, nechyběly ani neuvěřitelné dobrůtky a laskominy, které ještě doma připravily a napekly ve svých pecích maminky. Nabídka byla široká, například dračí pařátky, sladké bradavice, hadí koktejl, čaj zapomnění a další a další vybrané lahůdky.

Čarodějnické odpoledne jsme zakončily společným průvodem zahradou.

Bylo to skvělé. Tento čarodějnický karneval nejenom spojil děti, učitele a rodiče, ale také ukázal důležitost společného prožívání radosti, kreativity a zábavy. Pro děti to byl nejen den plný smíchu, ale i příležitost se učit a rozvíjet se prostřednictvím her a tvoření. Pro rodiče zase cenný okamžik na zapojení se do života svých dětí a na prožití nezapomenutelného dne společně s nimi.