Jídelníček na tento týden je zde:  Jídelní lístek

Školní jídelna při MŠ Mukařov poskytuje školní stravování.

Vedoucí jídelny - Ing. Věra Müllerová:

731 166 968 jidelna@msmukarov.cz

MŠ I - Přípravu stravy zajišťuje vlastní provoz školní jídelny

MŠ II - Přípravu stravy zajišťuje firma J+J

• podávání svačin: 8.45 - 9.15(dle individuální potřeby dětí, v závislosti na druhu potravin)
  • vydávání obědů: v rozmezí 11.50 - 12.30
  • podávání odpolední svačiny: 14.30- 14.45

Svačiny se podávají (podle druhu potravin) samoobslužně i servírovaně.
Mezi jednotlivými jídly je zachován časový odstup 3 hodiny.
Pitný režim: zajištěn v průběhu celého dne a k dispozici je neustále stolní voda o pokojové teplotě.
Druhy nápojů: voda se sirupem, různé druhy čajů, multivitaminové, mléko a mléčné nápoje.
Použité nádobí se odkládá na umytí a je vždy nahrazeno čistým.

Životospráva je inspirována programem Zdravá abeceda, jež se zaměřuje na zdravý životní styl v mateřských školách.
Dětem je v mateřské škole podávána strava připravovaná ve vlastní školní kuchyni a od firmy J+J podle příslušných norem - spotřební koš, jež zaručuje dětem předepsané a vyvážené množství jednotlivých potravin. Při přípravě stravy jsou preferovány čerstvé potraviny, vedoucí zaměstnanci se při skladbě jídelníčku snaží vyhýbat všem polotovarům a instantním náhražkám, stejně tak potravinám na vrcholku výživové pyramidy.
Mezi podáváním jednotlivých jídel jsou dodržovány předepsané intervaly.
Jídlo je dětem podáváno ve třídách.

Zaměstnanci školy dbají, aby si děti zvykly na pestrou stravu, proto motivují děti k tomu, aby jídlo, které neznají alespoň ochutnaly. Děti nejsou k dojídání jídla nuceny.