16. 1. 2017

Alergeny.pdf

Školní jídelna při MŠ Mukařov poskytuje školní stravování.

Vedoucí jídelny - Ing. Věra Müllerová:

731 166 968   jidelna@msmukarov.cz

MŠ I - Přípravu stravy zajišťuje vlastní provoz školní jídelny

MŠ II - Přípravu stravy zajišťuje firma J+J

• podávání svačin: 8.45 – 9.15(dle individuální potřeby dětí, v závislosti na druhu potravin)

• vydávání obědů: v rozmezí 11.50 – 12.30

• podávání odpolední svačiny: 14.30– 14.45

Svačiny se podávají (podle druhu potravin) samoobslužně i servírovaně.
Mezi jednotlivými jídly je zachován časový odstup 3 hodiny.
Pitný režim: zajištěn v průběhu celého dne a k dispozici je neustále stolní voda o pokojové teplotě.
Druhy nápojů: voda se sirupem, různé druhy čajů, multivitaminové, mléko a mléčné nápoje.

Použité nádobí se odkládá na umytí a je vždy nahrazeno čistým.

Životospráva je inspirována programem Zdravá abeceda, jež se zaměřuje na zdravý životní styl v mateřských školách.
Dětem je v mateřské škole podávána strava připravovaná ve vlastní školní kuchyni a od firmy J+J podle příslušných norem – spotřební koš, jež zaručuje dětem předepsané a vyvážené množství jednotlivých potravin. Při přípravě stravy jsou preferovány čerstvé potraviny, vedoucí zaměstnanci se při skladbě jídelníčku snaží vyhýbat všem polotovarům a instantním náhražkám, stejně tak potravinám na vrcholku výživové pyramidy.
Mezi podáváním jednotlivých jídel jsou dodržovány předepsané intervaly.
Jídlo je dětem podáváno ve třídách.

Zaměstnanci školy dbají, aby si děti zvykly na pestrou stravu, proto motivují děti k tomu, aby jídlo, které neznají alespoň ochutnaly. Děti nejsou k dojídání jídla nuceny.

• Naše společnost provozuje školní stravování již od roku 1999. V současné době ve čtyřech školních jídelnách v Říčanech a v Praze. Jsme tuzemská společnost bez účasti zahraničního kapitálu.

• Vaříme vždy tak, aby pokrmy vyhovovaly potřebám Vašich dětí a to po stránce výživových norem, chuťových vlastností, velikosti porcí pro jednotlivé věkové kategorie, z hlediska hygienických požadavků a v neposlední řadě i pestrosti a bohatosti jídelního lístku.

• Do jídelního lístku stále častěji zařazujeme pokrmy odpovídající požadavkům racionální výživy. Jídelní lístek a celková skladba menu je sestavována tak, aby se žádný z nabízených pokrmů neopakoval v průběhu jednoho kalendářního měsíce.

• K přípravě pokrmů používáme prvotřídní denně čerstvé suroviny. Vybíráme si ty nejlepší pokud možno tuzemské dodavatele. Dbáme na to, aby suroviny nebyly chemicky konzervované, barvené a geneticky modifikované. Používáme minimum polotovarů, pokrmy vaříme bez použití chemicky konzervovaných, barvených, a stabilizovaných koncentrátů pro přípravu omáček, šťáv a polévek.

• Naši kuchaři vynakládají maximální úsilí aby připravovaná strava dětem i dospělým chutnala a zároveň se vtěsnali do limitu hubeného státního normativu na cenu potravinové normy jedné porce.

Bližší informace naleznete na webových stránkách firmy J+J.